Piknik rodzinny w Milikowicach

Rada Sołecka wsi Milikowice zorganizowała zabawę taneczną połączoną z piknikiem rodzinnym. Młodzieżowa Rada Miejska i Klub Młodzieżowy wzięły udział w tej inicjatywie przygotowując zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych.  W to sobotnie popołudnie nikt się nie nudził. Każde dziecko, które przyszło do parku w Milikowicach miało pomalowaną buzię. Dzieci wymyślały różne postacie, ale królowały motylki. Początkowo chętnych do wspólnych zabaw nie było zbyt wielu, ale w miarę upływu czasu bawiło się coraz więcej osób. Wiele emocji wzbudziły zabawy, w których uczestniczyły dzieci razem ze swoimi rodzicami. Nagrodami w konkursie były słodycze ufundowane przez Radę Sołecką. W jednym z konkursów, skierowanym do dorosłych, należało wypić soczek przez smoczek. Starsi mogli przypomnieć sobie czasy dzieciństwa, a trzeba przyznać, że widać było olbrzymie doświadczenie w tej konkurencji.

Nie zabrakło również konkursu plastycznego. Każde dziecko mogło narysować pracę o swojej wiosce. Jury miało problem z wyborem najpiękniejszej i dlatego postanowiono uhonorować wszystkie jednakowymi nagrodami.

Kolejny raz młodzież jaworzyńska ze swoim opiekunem – panem Sebastianem Grajaszkiem – pokazała, że w dziedzinie organizowania zabaw dla dzieci są bezkonkurencyjni i zawsze można na nich liczyć.