Piknik Solidarności na stadionie w Jaworzynie

Na zaproszenie Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność przy ZPS Karolina, a w zasadzie jej szefa – pana Ireneusza Bessera, uczestniczyliśmy w pikniku rodzinnym zorganizowanym na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej. Pogoda była doskonała i pewnie dlatego nie mogliśmy narzekać na frekwencję. W przygotowanych konkursach i zabawach uczestniczyła niezliczona grupa dzieci i młodzieży. Tory przeszkód, siatkówka z balonami z wodą, bieg z „jajkiem” to tylko niektóre z zabaw, które wywołały niemałe emocje na twarzach najmłodszych uczestników zabawy.  Tradycyjnie już przygotowaliśmy stanowisko, przy którym można było pomalować sobie twarz lub rękę. W porozumieniu z głównym organizatorem przeprowadziliśmy konkurs plastyczny pod hasłem „I tak wygramy…”. Dla wszystkich uczestników przewidziano słodkie nagrody.

Nowością był aktywny udział dorosłych w przeprowadzanych konkursach. To chyba pierwszy piknik, gdzie mogliśmy przeprowadzić tyle konkursów z udziałem osób dorosłych. BRAWO!!!
Specjalnie wyczekiwanym konkursem przez wielu uczestników było „pchanie malucha”. Nagrodą specjalną był szampan oraz okolicznościowy dyplom. Wszyscy bawili się doskonale – zarówno uczestnicy, jak i obserwatorzy.

W przygotowaniu i przeprowadzeniu zabaw wzięły udział m.in. nowi członkowie Klubu Młodzieżowego. Mamy nadzieję, że znajdą się kolejni, którzy będą chcieli spędzić czas w gronie ciekawych osób i poświęcić się dla innych. Opiekunowie młodzieży: Dagmara Wyłub i Sebastian Grajaszek są bardzo zadowoleni z zaangażowania młodych osób i mają nadzieję na to, że idea integracji młodzieży będzie cieszyć się dalej takim powodzeniem jak dotychczas.

Specjalne podziękowania dla pani Aleksandry Kloc – właścicielce malucha, za użyczenie auta do przeprowadzenia konkurencji. Pani Ola jest członkiem Rady Sołeckiej Milikowic i pomoc Młodzieżowej Radzie Miejskiej jest kontynuacją wspólnego zorganizowania ostatniego pikniku w Milikowicach. Mamy nadzieję, że to nie jest koniec naszej współpracy.

Na koniec małe zaproszenie dla młodzieży. Jeżeli siedzisz w domu i się nudzisz, a chciałabyś lub chciałbyś bawić się razem z nami, to przyjdź do Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Jaworzynie i przyłącz się do nas. Obiecujemy doskonałą zabawę połączoną z nauką.