Wycieczka w nagrodę

Młodzież z jaworzyńskiego Klubu Młodzieżowego przez cały rok aktywnie uczestniczyła w życiu społecznym naszej gminy. Byliśmy prawie na każdej imprezie. Zabawialiśmy dzieci konkursami i pomagaliśmy starszym „nauczyć się” internetu. Uczestniczyliśmy w akcjach lokalnych oraz ogólnopolskich. No i teraz doczekaliśmy się nagrody – wycieczki trzydniowej do Bukowca. Uczestniczyło w niej ponad trzydziestu wolontariuszy w wieku 13-21 lat. Pod opieką  Dagmary Wyłub, Marcina Kruka i Sebastiana Grajaszka młodzi zwiedzali Kotlinę Jeleniogórską.

Pierwszy dzień to wizyta w Krzeszowie. Przewodnik oprowadził nas po Klasztorze, opowiadając bardzo ciekawą historię o kompleksie krzeszowskim. Następnie udaliśmy się do Karpacza, gdzie mieliśmy okazję skorzystać z toru saneczkowego oraz kupić pamiątki. Po wszystkim dojechaliśmy do Bukowca – miejsca naszego noclegu. Skorzystaliśmy z usług Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Skalnik”. Po zjedzeniu obiadu wszyscy udali się na zajęcia integracyjno – profilaktyczne przygotowane przez panią Dagmarę. Między innymi uczyliśmy się tańca belgijskiego i graliśmy w kalambury. Wśród uczestników wyjazdu były osoby, które pierwszy raz jechały z nami i nie mogło się obyć bez chrztu. Dwanaście osób przeszło go celująco i na koniec uroczystości zostało mianowanych wolontariuszami. Uroczystości przewodziła para królewska: Królowa (która jest tylko jedna…) Martyna i Król (wszystkich królów) Piotr. Po wszystkim był czas na ognisko z kiełbaskami. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, rozmów czy grania w karty.

Drugi dzień był przeznaczony na zdobywanie Śnieżki (1603 m.n.p.m.). Razem z przewodnikiem o godzinie 9 wyruszyliśmy wspinać się na najwyższy szczyt Karkonoszy. Pogoda dopisała – było ciepło, ale nie upalnie. Z satysfakcją możemy się pochwalić, że wszyscy weszli na górę. Po powrocie do ośrodka i zjedzeniu obiadokolacji wzięliśmy udział w akcji Marzycielska Poczta. Grupowe prace dały efekt w postaci wspaniałych kartek do chorych dzieci. Więcej o akcji można przeczytać na stronie jej organizatora.

Ostatni dzień to wycieczka objazdowa po okolicach Jeleniej Góry. Najpierw wieża rycerska w Siedlęcinie, potem zapora wodna w Pilchowicach. Na koniec pojechaliśmy do Cieplic i zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze oraz Park Zdrojowy. Zadowoleni z całej wycieczki ruszyliśmy w drogę powrotną. W Jaworzynie byliśmy o godzinie 18.

Warto zauważyć i podkreślić, że wszędzie gdzie byliśmy zostawialiśmy po sobie bardzo dobre wrażenie. To było bardzo dobre świadectwo o jaworzyńskiej młodzieży. Zaczynamy niedługo kolejny sezon naszego działania. Mam nadzieję, że będzie on również tak udany jak te dotychczasowe. Pojawiło się sporo nowych osób i jest nadzieja, czy raczej pewność, że chętnych do pracy nie zabraknie. Klub Młodzieżowy się rozwija i dzięki przychylności władz miasta ma ku temu możliwości. Jeżeli jesteś osobą, która chciałaby się do nas przyłączyć, to nie czekaj, tylko działaj! Czekamy na Ciebie!!!

Wycieczka w całości została sfinansowana ze środków gminnych w ramach programu profilaktycznego.