Spotkanie MRM

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie młodzieży działającej przy Młodzieżowej Radzie Miejskiej. Omówiliśmy kilka ważnych spraw. Początek należał do pani Anny Ryś, która przypomniała o akcji pomocy koleżeńskiej organizowanej przez młodzież, a skierowaną do uczniów gimnazjum i szkół podstawowych. Ustalono,  że we wtorki będą dyżury i każdy, kto ma problem z nauką będzie mógł podejść do czytelnie w ośrodku kultury i tam „podciągnąć” się w nauce. Szczegółowe informacje już wkrótce.

Następnie pani Ryś przedstawiła na czym będzie polegało spotkanie z prezesem Fundacji Pomoc Polakom na Ukrainie. Każdy, kto chce się dowiedzieć czegoś więcej na temat tej fundacji może poczytać sobie na ich stronie fundacja. Zapraszamy do zapoznania się z działalnością fundacji oraz przygotowaniem pytań i propozycji współpracy na przyszłość.

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie informacji związanych z udziałem naszej rady z międzynarodowym projekcie, o którym piszemy w oddzielnym artykule.  Powiem tylko tyle,  że jesteśmy jedną z czterech rad Dolnego Śląska, które biorą udział w projekcie. Naszymi przedstawicielkami będą Agata Mikołajczyk i Aldona Rędzia. Życzymy dziewczynom powodzenia i trzymamy za nie kciuki.

Omówiliśmy jeszcze aktualne sprawy dotyczące zakupu kroniki, organizacji Marzanny i wyjazdu do Pragi w dniach 2,3 kwietnia tego roku.

W trakcie zebrania przedstawione zostały dwa nowe pomysły: na ulotkę dla właścicieli psów oraz  włączenia się w organizację uroczystości związanych ze Świętem Narodowym Trzeciego Maja.

W spotkaniu uczestniczyły osoby dorosłe sprawujące opiekę nad młodzieżą: p. Anna Ryś, p. Dagmara Wyłub i p. Sebastian Grajaszek oraz wolontariusze.

Warto zaznaczyć, że spotkanie po raz pierwszy od dłuższego czasu było protokołowane przez Karolinę Kozakiewicz. Mam nadzieję, że podobnie będzie kolejnym razem.

 

Dodaj komentarz