II sesja MRM

Kolejna kadencja MRM w Jaworzynie Śląskiej ruszyła, można powiedzieć „z kopyta”. Nie tak dawno byliśmy świadkami  uroczystej sesji inauguracyjnej, a młodzi już podjęli kolejne działania. Najpierw, w czwartek 15 listopada, odbyli druga sesję, na której podzielili pomiędzy siebie obowiązki, podzielili się na komisje oraz formalnie wybrali swojego opiekuna na tę kadencję. Komisje, które powstały to:

  • Komisja prasowa – zajmować się będzie kontaktem z mediami oraz obsługą strony internetowej,
  • Komisja ds. kontaktu z młodzieżą – zajmować się będzie zbieraniem informacji od dzieci i młodzieży na temat potrzeb i propozycji zmian,
  • Komisja ds. kontaktu z instytucjami – zajmować się będzie nawiązywaniem i pielęgnowaniem współpracy z różnymi instytucjami naszej gminy oraz szukaniem sponsorów dla akcji realizowanych przez MRM lub Klub Młodzieżowy

Następnie opiekun – pan Sebastian Grajaszek, przedstawił szczegóły dotyczące szkolenia, które zaplanowane zostało we Wrocławiu (17XI).

W kolejnym punkcie przewodnicząca MRM – Karolina Kozakiewicz, zaproponowała odnowienie Grobu Nieznanego Żołnierza na jaworzyńskim cmentarzu. Młodzi radni ustalili harmonogram prac z tym związanych.

Kolejna sesja zaplanowana została na grudzień.