Marzycielska Poczta w Jaworzynie Śląskiej

Młodzież działająca w Klubie Młodzieżowym przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej bardzo często wysyła nietypowe kartki w ramach akcji Marzycielska Poczta. Zazwyczaj jednak samodzielnie wykonywali wszelkie prace przy tworzeniu przesyłki. Tym razem jednak pani Dagmara Wyłub – opiekun młodzieży, zaproponowała, żeby zaprosić do współpracy mieszkańców miasta. Pomysł się bardzo spodobał i młodzież przystąpiła do jego realizacji. Grupa szesnastu młodych ludzi z wizerunkiem kartki pocztowej i przygotowanymi wcześniej balonami wyciętymi z brystolu, wyruszyła na miasto, zbierając życzenia od przechodniów. Początkowo szło dość opornie, ponieważ ludzie dość nieufnie podchodzili do młodych. Z czasem jednak udało się zdobywać coraz to nowe życzenia.

Wszystkie były skierowane do 10-letniej Zuzi Tomczak, podopiecznej fundacji Marzycielska Poczta. Na kartkach samoprzylepnych mieszkańcy życzyli przede wszystkim zdrowia. Nie mniejszym „powodzeniem” cieszyły się życzenia radości, uśmiechu i szczęścia. Często mieszkańcy życzenia wyrażali rysunkiem słoneczka, serduszka lub kwiatuszka. Zuzia jest chora na mukowiscydozę i z pewnością tak duża liczba życzeń od mieszkańców Jaworzyny sprawi, że choć przez kilka chwil będzie mogła zapomnieć o swojej chorobie. Życzymy Jej tego z całego serca. To są takie nasza, jaworzyńskie życzenia urodzinowe (Zuzia ma urodziny 17 października).

Podsumowując udało się zebrać ponad 350 kartek z życzeniami. Zostały one przyklejone do przygotowanych wcześniej balonów wykonanych z brystolu. Wybraliśmy naszym zdaniem najciekawsze z „karteczkowych” życzeń. Oto one:
Zuziu, życzę Ci wszystkiego najlepszego, dużo listów oraz prezentów. Życzę abyś spełniła swoje marzenia. Uśmiechaj się cały czas. Żebyś cały czas chodziła na spacery. Jeszcze raz STO LAT!!!”

Życzę Ci samych słonecznych dni, szczęśliwych, radosnych, a wszystko będzie OK 🙂 ” – życzy Iwona

Choć choroba Cie ogranicza wiele rzeczy w życiu, to marzenia są wolne. One dają siłę do działania. Życzę Ci dużo siły i spełnienia marzeń.”

_IGP5603 _IGP5604 _IGP5605 _IGP5609 _IGP5611 _IGP5613 _IGP5616 _IGP5619