Rozpoczęliśmy akcję „Poczytaj mi, przyjacielu”.

Wczoraj (25 marca) odbyło się nasze pierwsze czytanie w ramach ogólnopolskiego programu „Poczytaj mi, przyjacielu”, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Młodzież działająca przy Młodzieżowej Radzie Miejskiej chce zachęcać w ten sposób swoje młodsze koleżanki i kolegów do sięgnięcia po książki.

Debiut literacki przypadł Adrianie Jajko, która przeczytała dzieciom bajkę „Ach, jak cudowna jest Panama” pióra Janoscha, który 11 marca obchodził rocznicę swoich urodzin. Milusińscy wysłuchali historii Misia i Tygryska, którzy są przyjaciółmi. Żyją sobie miło w przytulnym domku nad rzeczką. Pewnego dnia jednak wyruszają na poszukiwanie Panamy, kraju ich marzeń. Po drodze przeżywają wiele fantastycznych przygód. Ale gdzie leży Panama? Stary Lis, Krowa i Myszka nigdy o niej nie słyszeli; dopiero Wrona daje przyjaciołom wskazówkę, gdzie jej szukać. Na koniec przyjaciele znajdują …
Ta ładna i pełna ciepła opowieść dla dzieci, bardzo spodobała się dzieciom ze świetlicy środowiskowej w Jaworzynie Śląskiej. Po wysłuchaniu bajki dzieciaki odpowiadały na pytania związane z treścią opowieści, a na koniec spotkania każde z nich miało do pokolorowania maskę tygryska.

Dla Ady ważne jest to, aby akcję kontynuować, ponieważ, jak stwierdzili  inicjatorzy akcji „Poczytaj mi, przyjacielu”: „najskuteczniejszym sposobem wychowania czytelnika na całe życie jest głośne czytanie dziecku dla przyjemności, czytanie rozwija język i sprawność umysłu”.

Imprezę przygotowała i nad jej przebiegiem czuwała Pani Dagmara Wyłub.

 

O terminach kolejnych „czytających spotkań” poinformujemy wkrótce.

 

 

3 Responses to Rozpoczęliśmy akcję „Poczytaj mi, przyjacielu”.

  1. Pingback: Jaworzyna Śląska | Młodzi czytają dzieciom | www.jaworzynka.info

Dodaj komentarz