Przedstawicielka Jaworzyny Śląskiej w Sejmiku Wojewódzkim

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz ze stowarzyszeniem Semper Avanti z Wrocławia przystąpili do realizacji projektu pod nazwą „Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego”. Zakłada on stworzenie reprezentacji młodzieży Dolnego Śląska w skali całego województwa. Z każdego powiatu wybrani zostaną dwaj przedstawiciele i jest nam miło poinformować, że wśród reprezentantów Powiatu Świdnickiego znalazła się przedstawicielka Jaworzyny Śląskiej – Karolina Kozakiewicz. Jest to duże wyróżnienie zarówno dla samej Karolina, jak i całej naszej gminy. Do tej pory nie mieliśmy swoich przedstawicieli na tak wysokim szczeblu. Drugim reprezentantem obok Karoliny będzie Michał Wąż – przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Świdnicy.

Karolina Kozakiewicz była przewodniczącą IV kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej. Dała się poznać jako osoba konsekwentna, pracowita i lubiąca nowe wyzwania. Potrafiła dzielić obowiązki szkolne (jest wyróżniającą się uczennicą I LO w Świdnicy) z obowiązkami społecznymi. Jest jedną z głównych promotorek idei stworzenia Parku Młodzieżowego w Jaworzynie. Wielokrotnie uczestniczyła w projektach realizowanych przez MRM. Uczestniczyła m.in. w europejsko – azjatyckim seminarium dotyczącym polityki młodzieżowej na Filipinach.

Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Dolnego Śląska odbyły się w trakcie konferencji „Potrzeby młodzieży w  moim powiecie”, w której uczestniczyły przedstawicielki jaworzyńskiej MRM – Paulina Powązka i Patrycja Sydor. Obie zgodnie stwierdziły, że bardzo się cieszą z nominacji swojej koleżanki i będą trzymały za Nią kciuki, aby poradziła sobie w najwyższym wojewódzkim szczeblu kariery młodzieżowego samorządowca.
DSC03377 DSC03381 DSC03382 DSC03385