Piknik Solidarności

Nawet pogoda nie zepsuła dobrej zabawy, jaką przygotowaliśmy dla wszystkich biorących udział w rodzinnym pikniku zorganizowanym przez NSZZ Solidarność. Zachmurzone niebo nie zdołało nas wystraszyć i spowodować, że uciekniemy i schowamy się pod dachem – my nie jesteśmy z cukru i drobny deszcz nam nie przeszkadzał. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Wśród nich: malowanie twarzy (kolejny raz… powoli staje się to naszą specjalnością), kolorki – figurki z masy solnej przygotowane specjalnie do malowania przez dzieci, memo z fotografiami dawnej Jaworzyny, kółko i krzyżyk, rzut fasolką do bramki i inne. Dla dorosłych zorganizowaliśmy nieoficjalne mistrzostwa Jaworzyny w …pchaniu „malucha”. Fiat 126p to nie duży samochód, ale przepchanie go na odległość ok. 60m to wcale nie taka prosta czynność. Konkurs ten cieszył się dużą popularnością, a rozpoczęli go panowie Ireneusz Besser i Robert Kaśków (czasu nie będziemy podawać – przez grzeczność:) ).  Zwycięzcy uzyskali czas 13,09 s. Daje to średnią prędkość 16,5 km/h.Wspólnie z głównym organizatorem przeprowadziliśmy konkurs na rysunek najładniejszego logo Solidarności. Wszystkie prace były bardzo ładne, a zwycięzcą okazała się Daria Mojsiejuk. W nagrodę otrzymała pamiątkowy medal Solidarności, koszulkę oraz drobne upominki i słodycze.

Korzystając z okazji zaprezentowaliśmy również tablice ze zdjęciami wykonane w ramach projektu „Jaworzyna Śląska – dawniej i dziś”. W całej imprezie wzięło udział 25 wolontariuszy skupionych przy Młodzieżowej Radzie Miejskiej i SOKiBP.

Cieszy fakt, że to kolejna impreza, gdzie mogliśmy się pokazać i wydaje się, że powoli wyrabiamy sobie dobrą markę. Ważne również jest to, że grono pomocników stale się powiększa. Przy tej imprezie debiutowało w roli wolontariuszy osiem nowych osób. Mamy nadzieję, że im się podobało i nasze następne inicjatywy odbędą się przy ich udziale. Oczywiście czekamy na kolejnych – pracy nie zabraknie dla nikogo.

Dodaj komentarz