Warsztaty plastyczne i aktorskie

Młodzieżowa Rada Miejska w Jaworzynie Śląskiej uczestniczy w międzynarodowym projekcie „Having a voice, having a choice!”, w ramach którego młodzież przeprowadziła warsztaty dla rówieśników. Ich celem było pokazania w jaki, alternatywny sposób można mówić i wyrażać swoje potrzeby. Pierwsza część była przeznaczona na ekspresję plastyczną. Trzy grupy przygotowały obrazy, na których namalowali co im przeszkadza w życiu codziennym szkoły i miasta. Okazało się, że niektórzy chcieliby zmienić podejście innych do siebie. Ważna jest tolerancja i akceptacja innego człowieka.

Druga część warsztatów sprawiła uczestnikom bardzo wiele radości i wiązała się z pobudzeniem wyobraźni. Nawet Ci najbardziej sceptyczni po przejściu „labiryntu zmysłów” nie potrafili hamować swoich emocji i z ekscytacją opowiadali o swoich przeżyciach. Podsumowując można uznać za warsztaty za bardzo udane. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i zapowiadają przyjście na kolejne.

W całym projekcie uczestniczy 100 uczestników (50 z Polski i 50 z Danii). Podsumowanie projektu odbędzie się w połowie stycznia w Danii.

One Response to Warsztaty plastyczne i aktorskie

  1. Pingback: Jaworzyna Śląska | Warsztaty plastyczne i aktorskie | www.jaworzynka.info

Dodaj komentarz