Wybory do MRM w Jaworzynie Śląskiej

Już w najbliższy czwartek odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej.  Zostaną one przeprowadzone według nowej ordynacji wyborczej zawartej w znowelizowanej uchwale Rady Miejskiej.  Wybory zostaną przeprowadzone w dwóch okręgach:

– okręg nr 1 w Gimnazjum Nr 1 w Jaworzynie Śląskiej

– okręg nr 2 w Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej

W tym tygodniu Przewodniczący Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej powołał Komisję Wyborczą do spraw wyborów do MRM. W jej skład weszły następujące osoby:

Patrycja Sydor – przewodnicząca Komisji

Agnieszka Pojasek – wiceprzewodnicząca Komisji

Zuzanna Zwardoń – członek Komisji

Do 8 grudnia (dokładnie tydzień przed dniem wyborów) chętni mogli zgłaszać swoje kandydatury na radnych MRM do Komisji. Po przeanalizowaniu otrzymanych zgłoszeń ustalono następującą liczbę kandydatów na radnych:

W okręgu nr 1 (gimnazjum – wybranych będzie 3 radnych):

Marta Adamowicz, Adriana Jajko, Aleksandra Jesionowska, Marek Oracz, Paulina Powązka, Katarzyna Rainsz, Karolina Zawisza.

W okręgu nr 2 (SOKiBP – wybranych będzie 4 radnych):

Bartosz Czerwonka, Patryk Kończak, Karolina Kozakiewicz, Krystian Masny, Agata Mikołajczyk, Sylwia Naskręt.

Głosować może każdy mieszkaniec gminy, który najpóźniej w dniu wyborów ukończył szkołę podstawową i jednocześnie nie skończył 24 lat.  W dniu wyborów lokal wyborczy w ośrodku kultury będzie czynny w godzinach 17-19. W gimnazjum wybory odbywają się do południa. Każdy głosujący może oddać tylko jeden głos. Zachęcamy do uczestnictwa w wyborach.

One Response to Wybory do MRM w Jaworzynie Śląskiej

Dodaj komentarz