Warsztaty o współpracy młodzieży z dorosłymi

Nasza młodzież nie próżnuje i w przerwie świątecznej uczestniczyła w warsztatach przeprowadzonych przez panią Annę Skocz ze stowarzyszenia Semper Avanti. Dotyczyły one współpracy pomiędzy dorosłymi a młodzieżą. Uczestnicy spotkania mogli sami przekonać się, która forma współpracy jest najbardziej efektywna. Warsztaty odbywały się w grupach, gdzie każdy odgrywał rolę dorosłego lub młodzieży. Zajęcia bardzo spodobały się uczestnikom, o czym świadczyć może wypowiedź Patryka:

-„Jak dla mnie zajęcia były bardzo ciekawe, inne niż dotychczasowe. Było wszystko w jednym: trochę zabawy, dużo nauki,a na koniec ciekawe wnioski. Te warsztaty pomogły zrozumieć jak istotna jest współpraca między młodzieżą a dorosłymi; że warto razem działać, by osiągnąć zamierzony cel. Interesującym pomysłem było tworzenie projektów  placów/skateparków/parków itd. , przy projektowania była istotna współpraca w grupie ( co również pomogło nam zrozumieć, że łatwiej pracuje się w grupie)

Na koniec omówiliśmy szczegóły wyjazdu na konferencję do Danii i pożegnaliśmy się składając sobie wzajemnie noworoczne życzenia.

Dodaj komentarz