Ferie z Klubem Młodzieżowym zakończone

Drugi tydzień ferii był tygodniem wytężonej pracy młodzieży i opiekunów Klubu Młodzieżowego. Większość dzieci nie wyjechała na zimowiska i postanowiliśmy zapewnić im troszkę atrakcji w czasie ferii. Przez cały drugi tydzień przerwy zimowej, w godzinach od 10 do 14, młodzież uatrakcyjniała czas dzieciom. Przygotowano wiele zabaw i konkursów (oczywiście z nagrodami). Każdy dzień miał swój temat przewodni. W poniedziałek zorganizowaliśmy dzień gier. Każdy mógł spróbować sił w piłkarzykach, darcie, grach komputerowych i grach stolikowych. We wtorek uczyliśmy tańca. Środa to zabawy sportowe. Czwartek – gra miejska, a piątek – ognisko z kiełbaskami. Każdy, kto był w klubie w te dni wie, że dzieci się nie nudziły, a praca włożona w działanie przyniosła pozytywne efekty. Uśmiechy na twarzach dzieciaków i żal, kiedy musieliśmy się już rozstać mówią same za siebie. Dla najmłodszych – Jagody, Maksa, Marcysi i wielu innych, Ich starsi koledzy stanowią duży autorytet. Zarówno Ada, Patryk, Daniel,  Sylwia, czy ktokolwiek inny spośród młodzieży to dla dzieci bardzo ważna postać. Każdy przecież pamięta, jak to fajnie jest mieć starszego kolegę.

Opiekunowie spisywali się bez zarzutu. Nie trzeba było im szukać zajęcia. Nie jednokrotnie sami organizowali konkurs, czy tor przeszkód. Dzięki tym zajęciom mogli nauczyć się jak pracować z dziećmi. Egzamin zdali celująco.

To kolejna inicjatywa, która pokazuje, że warto inwestować w młodzież w Jaworzynie i każda złotówka wydana na działanie klubu zwróci się wielokrotnie.

One Response to Ferie z Klubem Młodzieżowym zakończone