Wiosna oficjalnie przywitana!

W sobotnie popołudnie na placu przy ulicy Towarowej w Jaworzynie Śląskiej odbyło się pożegnanie zimy oraz przywitanie wiosny. Młodzież skupiona wokół Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej, zarówno ta z Klubu Młodzieżowego, jak i z Młodzieżowej Rady Miejskiej, przygotowała wiele atrakcji związanych z tradycyjnym obchodzeniem „Marzanny”. Pogoda dopisała, dzieci również i można było bawić się w iście piknikowej atmosferze. Konkursy i zabawy przyciągnęły sporą grupkę uczestników. Na początek bieg w workach, potem wyścigi na hulajnodze i rowerze trójkołowym. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nawet dorośli mogli sprawdzić swoje umiejętności w konstrukcji statków z papieru. Przez cały czas trwania imprezy rozgrywany był turniej unihokeja. Sporym zainteresowaniem cieszyła się nowa konkurencja – dojenie krowy.

Żywymi maskotkami były Pani Wiosna i Wiewiórka, która rozdawała dzieciom zwierzęta zrobione z balonów. Dla zmęczonych i głodnych przygotowano ognisko, na którym każdy mógł sobie upiec kiełbaskę.

Wszystkiemu przyglądała się Marzanna Elwira, która przeczuwała, że zbliża się jej koniec. No i jej przeczucia okazały się prawdziwe. Przy uciesze tych, co zostali do samego końca uroczyście spalono ostatni element zimy i prawdziwa wiosna może zapanować. Oczywiście tylko do czerwca…

W trakcie imprezy rozstrzygnięte zostały konkursy organizowane przez SOKiBP na najładniejszą marzannę. Podsumowując warto zaznaczyć, że przy pikniku pracowała grupa 26 wolontariuszy, którzy kolejny raz pokazali, że można na nich liczyć. Czas, który mogliby poświęcić na oglądanie telewizji, czy grę na komputerze, przeznaczyli wspólną zabawę i pomoc. Należą im się wielkie słowa podziękowania.

 

Dodaj komentarz