Majówka 2012

Od dłuższego czasu młodzież skupiona wokół Klubu Młodzieżowego i MRM planowała zorganizowanie zbiórki publicznej na rzecz niepełnosprawnej mieszkanki Jaworzyny – Magdy Kozłowskiej. Koszty leczenia choroby Magdy są bardzo dużym obciążeniem dla Jej rodziców i w związku z tym chcieliśmy im pomóc. Nie bez znaczenia było również wsparcie psychiczne, które swoją pomocą okazujemy. Mieliśmy wiele planów jak zrobić, aby uzyskać jak najwięcej pieniędzy. W tym celu zorganizowaliśmy piknik rodzinny.  Początkowo miał się on odbyć na stadionie, ale z powodu pożaru budynku klubowego MKS Karolina, musieliśmy zmienić lokalizację, przenosząc imprezę na teren przy Gimnazjum.

Przy wsparciu ludzi dobrej woli mogliśmy przygotować wiele atrakcji. Sami wolontariusze upiekli ponad dziesięć blach ciasta, które cieszyło się największym zainteresowaniem. Mieszkańcy mogli kupić porcję wojskowej grochówki lub pierogów ruskich własnoręcznie lepionych. Nie zabrakło gotowanej kukurydzy, kiełbaski z grilla i wielu innych potraw.

Młodzież przygotowała wiele konkursów dla dzieci i dorosłych. Wśród nich karmienie jogurtem, czy też jedzenie cytryny na czas. W specjalnie przygotowanej masce rozegrano konkurs rzutów karnych. Uczestnicy tej konkurencji strzelali, a raczej próbowali strzelać, jednak patrząc przez lornetkę nie było to takie proste. Pomimo tego udało się wyłonić zwycięzców w kategorii pań i panów. Zabawy i śmiechu było naprawdę dużo. Jednak każdy pamiętał jaki jest cel imprezy. Magda Kozłowska – osoba, na leczenie której zbierane były pieniądze – również pojawiła się na pikniku. Razem ze swoimi rodzicami „zwiedzała” poszczególne stanowiska przygotowane przez młodzież. Nawet wzięła udział w jednym z konkursów.

Efekt zbiórki i sprzedaży produktów to kwota około 1060zł. Uważam, że trudne do przeliczenia na pieniądze jest dobre serce włożone w przygotowanie imprezy, sam fakt zainteresowania się rodziną dotkniętą niepełnosprawnością i sprawienie, że nie czują się sami ze swoimi problemami.

Zbiórkę przeprowadziła fundacja „Nasze Dzieci” z Żarowa, przy aktywnym udziale naszych wolontariuszy z MRM oraz Klubu Młodzieżowego. Trzeba dodać, że wszyscy wykonawcy wystąpili charytatywnie. Grupy taneczne, zespoły muzyczne oraz grupa GlinGal nie wzięły za swój występ ani grosza. Wielkie podziękowania należą się państwu Wychowankom, którzy na imprezę przekazali chleb do grochówki. Samą zupę (naprawdę wielki gar – ok.300 porcji) ugotowała pani Grażyna Krzeczowska. Drukarnia Stolgraf ze Stanowic bezpłatnie wydrukowała plakaty na imprezę. Patrol drogówki również bezpłatnie zaprezentował swój najlepszy radiowóz. Wszystkim należą się ogromne podziękowania.

 

mrm