Turniej rad młodzieżowych w Borowej

W sobotę (19 maja) uczestniczyliśmy w turnieju rad młodzieżowych o Puchar Wójta gminy Długołęka. Rozgrywki w piłkę nożną halową toczyły się w hali sportowej znajdującej się przy Gimnazjum w Borowej. Nasz reprezentacja liczyła na dobry występ. Ważniejsza jednak była dobra zabawa i spotkanie ze znajomymi. W turnieju uczestniczyło siedem ekip, w tym reprezentacja Parlamentu Młodzieży Wrocławia. Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną gospodarzy i po dwóch bramkach Michała Adamowicza udało się wygrać 2:1. W kolejnym meczu zremisowaliśmy 1:1 ze Świdnicą (bramka Ady Kaszubowskiej), a w ostatnim spotkaniu w grupie przegraliśmy z Obornikami Śląskimi 1:2 (bardzo ładna bramka z połowy boiska autorstwa ponownie Adrianny Kaszubowskiej). Po rozegraniu wszystkich spotkań grupowych okazało się, że mamy tyle samo punktów co Długołęka i o awansie do półfinału decydowały rzuty karne. Niestety okazaliśmy się w nich słabsi i odpadliśmy z turnieju. Warto dodać, że naszą grę cechowała ambicja i olbrzymie zaangażowanie. Do sukcesu brakło niewiele i liczymy, że po kilku treningach będziemy lepsi i w kolejnym turnieju pokażemy na co nas stać. W całych rozgrywkach najlepszą okazała się ekipa z Prochowic, która w finale pokonała Parlament Młodzieży Wrocławia.

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Ada Kaszubowska, Sylwia Naskręt, Justyna Szewczak, Michał Adamowicz, Bartosz Czerwonka, Daniel Grajaszek i Patryk Kończak. Na bramce stał opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej – Sebastian Grajaszek.

Dopingowali nas: Marta Adamowicz, Ada Jajko, Ola Jajko, Weronika Legendziewicz i Paulina Powązka.

Wielkie słowa uznania należą się organizatorom tego spotkania – MRG Długołęka na czele z jej przewodniczącym – Kordianem Zajelskim.  Organizacja turnieju była bez zarzutu i świadczy o profesjonalizmie Kordiana i „jego” ekipy.

Nasza drużyna przygotowywała się do turnieju pod kierunkiem pana Marcina Kruka – nauczyciela W-F w Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej, o którym śmiało możemy mówić, że jest naszym przyjacielem. Za każdym razem, kiedy potrzebujemy Jego pomocy, jest do naszej dyspozycji. I dlatego DZIĘKUJEMY…i prosimy o jeszcze 🙂