II Turniej Młodzieżowych Rad Miejskich o puchar Burmistrza

W pierwszą sobotę kwietnia na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej rozegrano turniej rad młodzieżowych w siatkówkę. W drugiej edycji uczestniczyły ekipy z Jeleniej Góry, Żarowa, Świdnicy, Żmigrodu, Długołęki oraz oczywiście gospodarze, czyli MRM Jaworzyna Śląska. Drużyny podzielono na dwie grupy, w której każdy grał z każdym. Najlepsze dwie ekipy awansowały do półfinału, zwycięzcy grali o pierwsze miejsce, a pokonani o trzecie. Poziom sportowy był dużo wyższy niż rok wcześniej i emocji sportowych nie brakowało. Wszyscy bawili się doskonale i nikt się nie nudził. Nie brakowało elementów integracyjnych i kto wie, czy to nie był najważniejszy cel spotkania młodych ludzi z Dolnego Śląska. W finale spotkały się drużyny z Żarowa i Jeleniej Góry. Zwyciężyli Ci drudzy i to oni odebrali puchar dla najlepszych. Na koniec rozegrano spotkanie towarzyskie pomiędzy jaworzyńskimi samorządowcami a wspólną ekipą złożoną z przedstawicieli wszystkich drużyn. Ekipa prowadzona przez Burmistrza naszej Gminy, pana Grzegorza Grzegorzewicza, okazała się lepsza od młodzieży i obroniła honor Jaworzyny Śląskiej. Sędzią zawodów był pan Marcin Kruk, który kolejny raz pokazuje, że zawsze można na niego liczyć. Puchary i dyplomy na zakończenie zmagań sportowych wręczali: Grzegorz Grzegorzewicz – burmistrz Jaworzyny Śląskiej, Karolina Kozakiewicz – przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej i Sebastian Grajaszek – opiekun MRM.

Wręczono również dwa wyróżnienia indywidualne. Otrzymali je: Michał Myrta – najlepszy zawodnik turnieju oraz Stanisław Partyka – nagroda fair play.

Po części sportowej przyszedł czas na część mniej oficjalną. Przedstawiciele wszystkich rad mieli okazję wymienić się doświadczeniami i podzielić uwagami na temat turnieju. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania przy gitarze. Wszyscy mają nadzieję na wspólne spotkanie w przyszłym roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, których autorką jest Paulina Powązka.