Młodzież z Jaworzyny na Kursie Liderów 2013

W pierwszej połowie lipca tego roku stowarzyszenie Semper Avanti z Wrocławia zorganizowało w Nowym Gierałtowie obóz szkoleniowy dla 40 młodych ludzi z całego Dolnego Śląska. Sporą część stanowili reprezentanci naszej gminy. Było ich siedmioro. Przez cały tydzień zdobywali nowe umiejętności i dzielili się swoim doświadczeniem z rówieśnikami.

Nie brakowało oczywiście elementów integracyjnych. Na początku dla wszystkich organizatorzy przygotowali ognisko powitalne oraz gry i zabawy integracyjne. W trakcie kolejnych dni szkolenia były przeplatane grami oraz wspólnymi dyskusjami. Dużą atrakcją były rozgrywki w paintball w wydaniu laserowym.

Tematy zajęć to m.in:  „Jak radzić sobie ze stresem?”,  „Metody rozwiązywania konfliktów.”,  „Dostęp do informacji publicznej.”,  „Współpraca z mediami”. Młodzieży bardzo podobała się atmosfera w czasie wyjazdu oraz prowadzenie warsztatów.

– „Kurs Liderów w Nowym Gierałtowie był świetnym początkiem wakacji. Poznałam nowych ludzi, dzięki którym mam wiele wspaniałych wspomnień. Nie umiem powiedzieć,które ze szkoleń podobało mi się najbardziej, ale z zajęć wyniosłam bardzo dużo i mam nadzieję, że tę wiedzę wykorzystam w działaniu w naszej radzie. ” – powiedziała Patrycja Sydor, jedna z uczestniczek kursu.

W Nowym Gierałtowie nie zabrakło oczywiście Karoliny Kozakiewicz – przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej. Oto co powiedziała po przyjeździe:

– „W letnim kursie liderów uczestniczyłam już po raz drugi. Wyjazd zaowocował nowymi znajomościami i pogłębieniem wiedzy. Najbardziej podobały mi się zajęcia zatytułowane „Jak radzić sobie ze stresem.” Dowiedziałam się dużo o sobie i własnych reakcjach. Uważam, że wyjazd był bardzo udany, a zdobyta wiedza niezwykle użyteczna.

Według organizatorów grupa z Jaworzyny Śląskiej tradycyjnie już wyróżniała się pomysłowością i zorganizowaniem.

W czasie pobytu kilkoro uczestników wyraziło zainteresowanie do wzięcia udziału w kolejnych projektach organizowanych przez Semper Avanti. To doskonały sposób spędzenia wakacji poza domem. Zabawa i nauka w jednym.

Na koniec warto dodać, że jedyny koszt, jaki uczestnicy mieli ponieść, to koszt transportu. Pobyt, wyżywienie oraz wszystkie potrzebne materiały opłacali organizatorzy w ramach projektu.

DSC_0183-2 DSC_0403 DSC_0736 DSC_0778 szkolenie1 szkolenie2 szkolenie3 szkolenie4 szkolenie5 wszyscy