Międzynarodowy projekt w Nowym Gierałtowie

Czworo przedstawicieli naszej Młodzieżowej Rady Miejskiej wzięło udział w szkoleniu organizowanym w Nowym Gierałtowie przez stowarzyszenie Semper Avanti. Międzynarodowy projekt pod nazwą „Di@logue” dotyczył partycypacji obywatelskiej oraz kontaktu z władzami. Uczestnicy rozwijali swoje umiejętności w pisaniu projektów oraz w prawidłowej prezentacji przed publiką.

            Ponieważ w projekcie brali udział uczestnicy nie tylko z Polski, lecz także z Rumunii, Bułgarii, Grecji oraz Turcji, to była to wspaniała okazja do poznania innej kultury, rozwinięcia swoich umiejętności językowych i oczywiście nawiązania nowych,ciekawych znajomości.Wszyscy tradycyjnie już byli zadowoleni z udziału w zajęciach, a świadczą o tym dodatkowo Ich wypowiedzi:

Bartek Czerwonka (radny MRM Jaworzyna Śląska): „Projekt Di@logue był dla mnie bardzo interesującym szkoleniem. Nauczyłem się pisać projekt a na zajęciach dowiedziałem się m.in. jak radzić sobie ze stresem oraz kontrolować emocje. Zintegrowałem się z ludźmi z innych państw. Tydzień spędzony w Nowym Gierałtowie uważam za wspaniałe przeżycie. Na pewno pojechałbym tam jeszcze raz.”

Natalia Konopelska (przedstawicielka Klubu Młodzieżowego): „Byłam jedną z młodszych uczestników. Pomimo tego nie żałuję, że spędziłam ten czas na szkoleniu. Oprócz podszkolenia warsztatu z języka angielskiego,którym operowaliśmy na co dzień, nauczyłam się wielu rzeczy, które przydadzą mi się w dalszym życiu. Wyjazd będę bardzo miło wspominać, bo spędziłam tam mile czas i poznałam wielu wspaniałych ludzi”

            Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim. Ich tematami były m.in.: „Jak radzić sobie ze stresem?”, „Motywacja do działania”, „Inteligencja emocjonalna”, „Pisanie projektów w akcji Młodzież w działaniu” i wiele innych. Wszystkie przyczyniły się do poszerzenia zakresu wiedzy oraz zadziałały typowo motywująco.

 Młodzież z Jaworzyny Śląskiej czeka na kolejne szkolenia i mają nadzieję, że będą równie interesujące.

autorka artykułu: Patrycja Sydor

cala grupa DSCF9403 DSCF9405 Grupa z Jaworzyny w gory zajecia zajecia1