Dzień Dziecka

Udało się!!! Impreza przygotowywana przez młodzież skupioną wokół MRM oraz SOKiBP, wsparta technicznie przez Gimnazjum wypaliła! Planowaliśmy ją w zasadzie od stycznia ale szczegóły zaczęliśmy omawiać jakieś 3 tygodnie przed nią. Troszkę było mało czasu ale poradziliśmy sobie. Założenie było takie, że wszystkie dzieci, które przyjdą mają mieć jakieś zajęcie. Nikt nie miał prawa się nudzić.  Przygotowaliśmy konkurencje sportowe dla starszych dzieci oraz wiele zabawa dla tych młodszych. Nie zabrakło również warsztatów plastycznych i rzeźbiarskich.  Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Początek imprezy miał charakter edukacyjny.  Pracownicy Pogotowia Ratunkowego zaprezentowali wszystkim pokaz ratownictwa medycznego. Każde dziecko mogło wejść do karetki pogotowia i zobaczyć z bliska jak wygląda. Następnie rozpoczęła się pierwsza konkurencja piątkowego popołudnia. Wzbudziła ona wiele emocji. Uczestnicy mieli za zadanie napełnić wodą rury PCV o długości dwóch metrów. W sumie nie trudne, gdyby nie fakt, że rury były dziurawe:) Kolejne zabawy wzbudzały również wiele radości. Młodzież przygotowała tory przeszkód, bieg z jajkiem, przerzucanie balona z wodą i wiele innych atrakcyjnych konkurencji. Dużo emocji wyzwoliła w uczestnikach I Jaworzyńska bitwa na kulki. Dwie drużyny – piękni i wspaniali – rywalizowali o to, aby w określonym czasie udało się przerzucić jak najwięcej piłeczek na stronę przeciwnika. Rannych (prawie) nie było… Tylko Natalia ucierpiała. Wytrzymała jednak dzielnie do samego końca.  Zwycięzcy nie udało się wyłonić. Podobnie z resztą jak i w pozostałych konkurencjach. Wynik nie był najważniejszy.  Liczyła się tylko dobra zabawa.

Jedną z największych atrakcji, zarówno dla tych najmłodszych, jak i starszych sprawili nasi strażacy, którzy zrobili wielki prysznic. Każdy kto był może potwierdzić, że radości było co nie miara.  Dla tych najstarszych dzieci przygotowaliśmy turniej koszykówki. W meczu uczniów gimnazjum lepsi okazali się reprezentanci wiosek, którzy pokonali swoich rówieśników z Jaworzyny 19:18. Następnie rozegrano mecz Gimnazjum – Gwiazdy. W drużynie Gwiazd wystąpili m.in.  bracia Marcin i Bartek Kruk.

Dziewczyny, które zajmowały się malowaniem twarzy miały ręce pełne roboty. Przez cały czas wokół ich stolika było sporo chętnych do pomalowania twarzy lub rączek.

Warto podkreślić, że przy organizacji imprezy pomagała grupa około 40 wolontariuszy. Bez ich pomocy nie było szans na tak udaną zabawę.

Chętnych do obejrzenia zdjęć zapraszamy do galerii dostępnej pod tym adresem:

GALERIA


…oraz do zobaczenia filmu

Dodaj komentarz