Projekt polsko-duński z naszym udziałem.

W dniach 19 – 23 sierpnia w Żmigrodzie odbyło się międzynarodowe spotkanie młodzieży. Uczestniczyli w nim młodzi ludzie w wieku 13-19 lat z Polski, tj. przedstawiciele  rad młodzieżowych z Dolnego Śląska : z Jaworzyny  Śląskiej, Długołęki, Obornik Śląskich i Żmigrodu  oraz uczniowie szkoły artystyczno-sportowej z Danii.

Spotkanie zorganizowało stowarzyszenie Semper Avanti i Młodzieżowa Rada Miejska ze Żmigrodu., wzięło w nim udział około 100 osób.

Wzięliśmy udział  w zajęciach na temat  artystycznych, kreatywnych form prowadzenia konsultacji społecznych. Pracowaliśmy w czterech grupach warsztatowych: teatralnej, fotograficznej, artystycznej i grupie nazwanej nowe media. Zapoznaliśmy się z nowoczesnymi narzędziami pracy z dziedziny sztuki malowania, teatru, mediów internetowych, fotografii, muzyki  i na ich podstawie tworzyliśmy w grupach własne warsztaty, które jesienią będą wykorzystane do zbadania opinii naszych rówieśników na tematy dotyczące ich gmin i młodzieży w nich żyjących. Zebrane w ten sposób opinie zaprezentujemy podczas ferii zimowych  w 2012 roku, na  konferencji kończącej projekt, na którą  jaworzyńscy działacze młodzieżowi zostali zaproszeni. Wyniki  zostaną przekazane władzom, z których przedstawiciele brali udział w opisanym projekcie.

Pięć dni spędzonych w Żmigrodzie upłynęło pod znakiem intensywnej pracy.  Oczywiście znalazł się również czas na zabawę, wycieczkę i wypoczynek. Podczas dyskoteki  integracyjnej uczyliśmy Duńczyków tańczyć poloneza. Byliśmy na wycieczce we Wrocławiu, gdzie szukaliśmy wrocławskich krasnali i oglądaliśmy nocny pokaz fontann.

Dni spędzone na międzynarodowym spotkaniu młodzieży w Żmigrodzie  należy zaliczyć do bardzo udanych. Po raz kolejny stowarzyszenie Semper Avanti  zaoferowało młodzieży nowatorską, edukacyjną i  bardzo ciekawą  formę spędzenia czasu.

Dzięki temu wyjazdowi mogliśmy spędzić kilka dni wakacji w sposób pożyteczny i atrakcyjny.

Dodaj komentarz