Wyjazd integracyjny do Obornik Śląskich

W dniach 7-9 października 2011 grupa młodzieży z naszej gminy uczestniczyła w wyjeździe integracyjnym rad młodzieżowych organizowanym przez stowarzyszenie Semper Avanti. Gospodarzem spotkania była gmina Oborniki Śląskie, a brały w nim udział rady młodzieżowe z innych gmin Dolnego Śląska. W pierwszym dniu odbyła się prezentacja dokonań poszczególnych ekip. Jaworzyna Śląska przedstawiła prezentację multimedialną o tym, co zrobiliśmy do tej pory. Nie zabrakło również naszych „stałych elementów”, czyli malowania twarzy oraz innych części ciała. Jedna z uczestniczek (Agata Mikołajczyk) przebrała się za clowna i rozśmieszała wszystkich dookoła.

Kolejny dzień to turniej siatkówki. Nasza ekipa w pierwszym meczu wygrała z reprezentacją Żarowa. Można śmiało powiedzieć, że byliśmy najlepsi. Dotyczy to zarówno aspektu sportowego, jak i artystycznego – jako jedyna z ekip mieliśmy przygotowany profesjonalny doping:)

W niedzielę uczestnicy brali udział w warsztatach tematycznych dotyczących podstawowych spraw gminnych (Jak zostać radnym?, Jak czytać budżet gminy?)

Oto wypowiedzi niektórych uczestników:

-„Wyjazd był fantastyczny. Mogłem zobaczyć się z osobami z innych miast, które poznałem na wcześniejszych wyjazdach. Mini targi (prezentacje) to był fajny pomysł. Dzięki nim mogłem poznać działalność innych rad” (Patryk)

-„Jedzenie na wyjeździe było słabszej jakości. Szkoda, że gra miejska została zamieniona na dyskotekę, ale ważne, że atmosfera była bardzo miła. Szkoda, że trwało to za krótko…” (Agata)

-„Wielkim plusem była możliwość poznania wielu wspaniałych osób. Podobały mi się również warsztaty.” (Marek)

– „Najbardziej podobały mi się mecze siatkówki. Mam nadzieję, że będę mogła uczestniczyć w następnych wycieczkach. Ogólnie było OK.” (Weronika)

 

W wyjeździe wzięło udział dwunastu naszych reprezentantów, a opiekunem grupy była pani Dagmara Wyłub.

One Response to Wyjazd integracyjny do Obornik Śląskich

  1. Pingback: Jaworzyna Śląska | Integracja, edukacja i rozrywka | www.jaworzynka.info

Dodaj komentarz